Kurumsal

Hakkımızda

Kaplama sanatı üzerine faaliyet gösteren atölyemiz İstanbul Ataşehir’de hizmet vermektedir. Sulu kaplama olarak bilinen kaplama yöntemimizle boyamaya müsait metal, plastik, pvc, ahşap vb. parlak ve sert zeminlere istenilen deseni yansıtıyoruz. Genellikle otomotiv ve motosiklet parçalarına ilgi gösterilen sektörümüzde diğer şahsi eşyalara da istenilen desenler uyarlanarak kişiye özel tasarımları ortaya koymaktayız.

Sulu Kaplama nedir?

Sulu Kaplama; Hydrographics veya Water Transfer Printing olarak bilinen kaplama çeşidinin Türkçesidir.

Hydrographics, Türkistan’daki Buhara kentinde doğmuş ve İran yolu ile Osmanlı’ya geçmiş Ebru Sanatı’nın günümüzdeki versiyonudur. Arasında birçok fark bulunmaktadır en önemlisi de Ebru Sanatındaki sanatçının karakteristik özelliklerinin çıkan işe yansıyamamasıdır.

Ebru sanatında kullanılan Toprak Boya ve Öd’ün yerini Sulu Kaplama Filmi almıştır.

Sulu Kaplama filmi hazır baskı yapılmış suda çözünebilen bir yapıdadır. 35 derece ısıdaki suda tepkimeye uğrar ve üzerine uygulanan Sulu Kaplama Aktivatörü ile film tabakası tamamen yok olur. Suyun üzerinde sadece boya kalır. Suya daldırılan obje aktivatörün yardımı ile boyanan kimyasına işler ve kalıcı olarak yapışır. Bu yapışma son kat olarak vernik uygulaması ile tamamen sabitlenir.

Hakkımızda